História - Zriedkavý fenomén v starej tehelni 
Čínske úrady porovnali chorobnosť v závodoch. Chorobnosť zamestnancov v tehelni v južnej Číne bola prekvapivo nízka. Nevysvetliteľný fenomén zaujímal aj čínsku vládu a vyzvali príslušné ministerstvo o prieskum. Lekári, technici a fyzici to mali objasniť. S objednávkou od najvyššej vlády prišiel výskumný tím do fabriky. Pod vedením Dr. Gou Wenbin, skúseného lekárskeho technika v krajine. Keď sa pýtali starších zamestnávateľov, dostali rovnakú odpoveď: u zamestnancov sa nevyskytovalo žiadne ochorenie, ktoré by sa dalo očakávať v súvislosti s ich namáhavou prácou v ťažkých podmienkach. Napriek tomu sa choroby ako artróza, artritída, reuma rakovina a iné predpokladané ochorenia nevyskytli a v dobrom zdraví sa dožívali vyššieho veku ako ostatní obyvatelia v danej oblasti. 


Kľúčovým prvkom TDP lampy je patentovaná minerálna platňa, ktorá je pokrytá 33 minerálmi. Keď sa minerálna platňa nahreje na určitú teplotu (cca 280°), produkuje jedinečné bio spektrum elektromagnetických vĺn, ktoré dokáže ľudské telo prijímať. Spektrum elektromagnetických vĺn produkovaných TDP lampou je zhodné so spektrom elektromagnetických vĺn zdravých buniek. Tak sa v organizme dokáže opäť vytvárať prirodzená rovnováha. 

V Európe sa originálna TDP lampa verejne predstavila na Medzinárodnom veľtrhu v Záhrebe, získala zlatú medailu. Na veľtrhu vynálezov v Bruseli získala striebornú medailu.