Ľahká mozgová disfunkcia

Ľahká mozgová dysfunkcia je choroba, ktorá má viac definicií. Postihuje deti s vyššou, priemernou alebo aj podpriemernou inteligenciou a prejavuje sa rôznymi poruchami správania sa a učenia. Ochorenie má rôzne formy, od veľmi miernych až po závažné, ktoré sú spojené s poruchami funkcií centrálneho nervového systému.

Príčiny nervového systému sú rôzne - poranienie, krvácanie, zápal, nedostatočné okysličenie, poruchy prekrvenia, metabolické poruchy a ďalšie ... Choroba sa prejavuje mnohými príznakmi - je ich vyše 100, príznaky sú rôzne u rôznych pacientov.

Dieťa vykazuje nerovnomerné výkony v psychologických testoch, môže mať narušenú rozlišovaciu schopnosť veľkosti, narušenú schopnosť rozlišovať ľavú a pravú stranu, pojem hore a dole, časté je čítanie a písanie písmen a číslic obrátené, sú poruchy reči a sluchu, poruchy učenia sa, poruchy myslenia, zlá schopnosť nadviazať kontakt s okolím, nepravidelný fyzický vývoj, sú prítomné poruchy koncentrácie a pozornosti...

Nie je to zriedkavá choroba, v literatúre sa uvádzajú hodnoty od 2 do 20 % v školskej populácii. Keďže choroba má viac príčin, prejavuje sa rôznymi príznakmi, aj liečba tohto ochorenia nie je jednoduchá a musí byť komplexná. Na liečbe sa podieľa rodina, škola, odborný detský lekár, neurológ, psychológ, dieťa podľa potreby užíva lieky. Súčasťou liečby je aj správna výživa pacienta. V potrave však nie sú vždy prítomné v dostatočnom množstve látky potrebné pre správnu funkciu nervového systému a vtedy je potrebné užívať tzv. doplnky výživy. Jedným z preparátov, ktorý tieto látky obsahuje je Nutra Ben forte.

Užívanie Nutra Benu forte pri ľahkej mozgovej dysfunkcii
Nutra Ben forte obsahuje (okrem iných látok):
Extrakt z Ginkgo biloba – v centrálnom nervovom systéme zabezpečuje správny výkon funkcií nervových buniek (odovzdávanie informácií, obnovovanie a prehlbovanie medzibunkových spojení atď....), zlepšuje prekrvenie tkanív a lepšie zásobenie krvou (kyslíkom a živinami). Pomáha pri závratoch, poruchách orientácie, bolestiach hlavy, strate pamäti, poklese koncentrácie, pri náladovosti, zmätenosti, úzkostných stavoch.

Koenzým Q10 – je jednou z najsilnejších látok. Koenzým Q10 je nutnou súčasťou pri metabolizme - hlavne v nervových bunkách.

Kyselina glutamová, asparágová, fenylalanin, acetyltyrozín – sú v mozgu stavebnými prvkami prenášačov vzruchov, okrem toho pomáhajú odstra-ňovať nepotrebné produkty, ktoré v mozgu vnikajú pri metabilizme.

Vitamíny skupiny B (hlavne vitamín B12) – zlepšujú pamäť, koncentráciu a psychickú odolnosť.
Fosfolipidy – predstavujú až 27 % sušinovej hmotnosti mozgu. Fosfo-lipidy tvoria (okrem bunkových štruktúr a membrán) medzibunkové informačné spojenia. Nedostatok lipidov spôsobí vážne postihnutie fyzio-logických procesov hlavne v mozgových bunkách.
Aj keď Nutra Ben forte nepatrí k základnej liečbe pri ľahkej mozgovej dysfunkcii, predsa jeho užívanie môže zlepšiť priebeh ochorenia, zlepšiť koncentráciu pacienta, jeho pamäť, znížiť epizódy náladovosti, zmätenosti a úzkosti.

MUDr. Peter Juhás, primár interného oddelenia NsP Michalovce
place
Kontaktná adresa
Prešovská 39, Bratislava
phone
Telefonický kontakt
+421(0)905 780 908
email
E-mail
prozdravie@gmail.com
send
Odber noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
Zadaním e-mailovej adresy dávate výslovný a bezvýhradný súhlas so spracovaním osobných údajov
share
Sociálne spojenie
©2021 www.www.prozdravie.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal
arrow_upward