• Lutein plus

Lutein plus chráni oči pred poškodením sietnice a žltej škvrny a pri degenertívnych zmenách zraku. Chráni očí pred nepriaznivým vplyvom žiarenia (počítač, TV UV). Pomáha predchádzať problém s diabetickou retinopatiou. U mnoho ľudí sa osvedčil na zniženie rizika šerosleposti, vzniku šedého zákalu a najmä pri "unavených" očiach a praskajúcich žilkách v beľme. Má výrazné antioxidačné účinky na organizmus, pre vysoký obsah kyseliny listovej znižuje hladinu homocysteinu a tým zamedzuje vzniku infarktov.

Rozhodujúce zložky: L-taurín, Pycnogenol®, vitamín C, E, D, zinok, luteín, kyselina listová, zeaxanthin.

Príčiny poškodenia zraku sú rôzne:

1. Genetická dispozícia - so zdedenými chybičkami našich predkov už veľa nenarobíme, ale aspoň môžeme byť pripravení šetriť si zrak, aby sme predišli riziku ochorenia.
2. Znečistené životné prostredie - ľudia žijúci v mestách si doplácajú za luxus zvýšenou pravdepodobnosťou ochorenia.
3. Nevhodné pracovné prostredie - výpary na pracovisku, nevhodné osvetlenie, prašnosť, preťažovanie očí - počítače, šoférovanie, dym z cigariet ... Treba zvážiť, akú cenu majú naše oči (za koľko by ste ich predali) a prepočítať si to cez plat.
4. Slnečný svit - starnutie tkanív, tvorba voľných radikálov. Chráňme oči hlavne deťom vhodnými slnečnými okuliarmi.
5. Stravovanie - málo ovocia a zeleniny, viac tukov a hltačov vitamínov... Zvýšme prívod antioxidantov, zinku a karotenoidov (nie len ß-karoténu) - špenát, brokolica, kapusta, zeler, šalát, ...

Pri našich stravovacích návykoch sa jednoznačne doporučuje užívanie potravinových doplnkov, či už preventívne na uchovanie zdravého zraku, alebo ako doplnok liečby na zmiernenie už vzniknutých ťažkostí.

Oči - dlhodobo namáhané a často unavené.
Väčšinu informácii z nášho okolia získavame prostredníctvom zraku. Ľudia, ktorí denne pracujú s počítačom (manažéri, účtovníci, sekretárky, programátory, atď.), študenti, vodiči, vášniví čitatelia a televízni diváci svoj zrak značne namáhajú. Najčastejšie sa to prejaví začervanalými očami, pocitom cudzieho telesa v oku, štípaním a pálením očí, celkovou únavou očí a problémom zaostrenia. Pokiaľ nedoprajeme očiam oddych a neustále ich namáhame, môže to viesť až k poruchám videnia.

Lutein plus - ochranca oka.
Už takmer pred 150 rokmi sa vedelo o tom, že v rastlinách sa nachádzajú ochranné farbivá, ktoré ich nielen sfarbujú, ale aj chránia pred spálením slnečnými lúčmi. Až oveľa neskôr sa zistilo, že tieto látky sú účinným filtrom pred ultrafialovým žiarením aj u človeka. Intenzívne štúdium vlastností týchto látok odhalilo ich mimoriadne pozitívny vplyv na zdravie človeka, predovšetkým na ochorenia očí a pokožky a neskôr aj ich význam v prevencii civilizačných ochorení. Ide o skupinu látok nazvaných karotenoidy, z ktorých najznámejším je betakarotén - predchodca vitamínu A a významný antioxidant.

Ďalším, nemenej významným antioxidantom z rodiny karotenoidov, je luteín.
Pozornosť odborníkov upútal na základe výsledkov výskumnej práce lekárov z Ústavu pre výskum rakoviny na Havaji. Výsledky totiž jednoznačne potvrdili význam luteínu ako ochrancu štruktúr oka pred ich poškodením voľnými radikálmi. Vedci z Harvardovej univerzity zistili, že sa luteín po vstrebaní do krvi špecificky hromadí najviac v sietnici (v žltej škvrne) a šošovke. Preto vyslovili predpoklad, že luteín je špecifický antioxidant pre oko, ktorý spomaľuje vznik degeneratívnych zmien na sietnici aj vznik sivého zákalu na šošovke. 

Rizikové faktory poškodenia zraku:

 • vek nad 50 rokov
 • rodinná predispozícia k ochoreniam očí,
 • svetlé oči (bledomodré, svetlošedé...),
 • vyššia expozícia rôznym druhom žiarenia,
 • nízky príjem antioxidantov v strave,
 • fajčenie,
 • alkohol,
 • ochorenia srdcovo-cievneho systému,
 • vysoký krvný tlak,

Ak ste zistili, že u vás sú prítomné aspoň 2 zo spomenutých rizikových faktorov, mali by ste denne skonzumovať najmenej 12 mg luteínu.

Ako to dosiahnuť?
Bohatým zdrojom luteínu sú síce viaceré druhy zeleniny, napr. mrkva, kapusta, špenát, brokolica či paradajky, na získanie dostatočného množstva luteínu by ste ich však museli skonzumovať veľké množstvo. Preto je veľmi výhodné zdravú, na zeleninu bohatú stravu doplniť prípravkom Lutein plus, v dennej dávke 1-2 kapsuly.

Luteín a Zeaxanthin - sú karotenoidy, ktoré tvoria skupinu žltých, oranžových, červených a fialových pigmentov - farbív rastlín, v ktorých aj vznikajú. Ľudia a zvieratá ich môžu získať potravou. Známych je viac ako 300 druhov, z ktorých sú najznámejšie ß-karotén a lykopén. U ľudí ich nedostatok vedie k poruchám videnia - šedý zákal, makulárna degenerácia, ale aj k zvýšenému výskytu rakoviny a artériosklerózy. V nemalej miere sa podieľajú na podpore imunitného systému a sú silné antioxidanty. 
S vekom sa množstvo karotenoidov v sietnici oka výrazne znižuje a ich nedostatok vedie k postupnej degenerácii žltej škvrny sietnice.

Taurín - patrí medzi aminokyseliny, ktoré sa vyskytujú v materskom mlieku a mäse. Je potrebný pre prenos nervového vzruchu z oka do centra mozgu. Má priaznivý účinok aj na psychickú a fyzickú výkonnosť a vegetatívny nervový systém. 

Kyselina listová - vyskytuje sa v tmavých zelených listoch, v mrkve, vo fazuli, marhuliach, celozrnných potravinách, kvasniciach, žĺtku, pečeni. Je zvlásť dôležitá pri vývoji plodu (pri diferenciácii jeho nervového systému). Nedostatok postihuje červené a biele krvinky, kostnú dreň, metabolizmus bielkovín a znižuje hladinu homocysteínu.

Pycnogenol - Prírodný rastlinný výťažok vyrobený z kôry prímorskej borovice Pinus maritima z oblasti Biskajského zálivu Francúzska. Je to zmes viac než štyridsiatich komponentov, z ktorých 80% tvoria bioflavonoidy, ktoré sa nachádzajú aj v surovej zelenine a ovocí.
Používanie kôry borovice na výrobu liekov je popísané už od 4. storočia p.n.l. (Hippokrates).
Ako potravinový doplnok sa užíva v Európe od r. 1969. 

O jeho bezkonkurenčnom antioxidačnom pôsobení sa presvedčili už milióny ľudí. 

Vitamín C – zvyšuje odolnosť proti infekciám, urýchľuje proces hojenia rán, popálenín, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, zmierňuje podráždenosť, únavu a nespavosť.

Vitamín E – znižuje výskyt neplodnosti žien a mužov. Zvyšuje potenciu, zmierňuje potiaže pri menštruáciách a menopauze. Spomaľuje starnutie.

Zinok – pomáha pri depresiách, preventívne pôsobí pri reumatickom ochorení, vyplavuje ťažké kovy z organizmu, posilňuje imunitný systém, môže spomalovať vypadávanie vlasov.

Komplexným zložením sa Luteín plus stáva vhodným doplnkom na ochranu zraku, ale antioxidačný účinok pôsobí aj na celý organizmus. 

Zloženie – účinné látky v 1 tobolke:

L-taurín mg 100,0
Vitamín C mg 60,0
Pycnogenol mg 10,0
Vitamín E mg 10,0
Zinok mg 10,0
Lutein mg 6,0
Kyselina listová (B9) µg 400,0
Zeaxantin mg 0,35
Vitamin D µg 0,75


Výrobok je schválený MZ ČR, pre EÚ HEM-350-23.1.04-941
Výhradný dovozca : Projekt zdravia, s.r.o. Bratislava
Pycnogenol® je ochranná známka firmy HORPHAG RESEARCH Ltd., Švajčiarsko


Dávkovanie:
Deti od 3 rokov 1 tobolka denne
Dospelí 2 tobolky denne

Obsah: 60 toboliek
Doba spotreby: 24 mesiacov

Pycnogenol® je ochranná známka firmy HORPHAG RESEARCH Ltd., ŠvajčiarskoNapísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť


Lutein plus

 • Kód produktu: lut
 • Dostupnosť: Skladom
 • 25,90€


Súvisiace produkty