Diabettes mellitus


Ochorenie známe viac ako 3 tisícročia. Prvá zachovaná písomná správa pochádza z 2. tisícročia pred našim letopočtom. Bola zachytená na Ebersovom papyruse. Je to najstarší známy lekársky text nájdený v Egypte. V súčasnosti sa hovorí o epidémii diabetu a postihuje asi 4 – 5% populácie.

Medicína delí :
- diabetes mellitus I. typu – nedostatok inzulínu
- diab.mell.II. typu – obmedzená aktivita inzulínu

Pacienti mávajú vysoký krvný tlak, zvýšenú hladinu tukov v krvi a aj nadváhu. V liečbe je cieľom udržať hladinu glukózy v krvi čo najbližšie k normálnej hodnote a chrániť diabetika pred vznikom komplikácií. Význam má aj redukcia hmotnosti. Z medikamentóznej liečby je to podávanie inzulínu a perorálne antidiabetiká. Len málo pacientov sa podarí získať pre aktívnu spoluprácu. Ak áno, liečba sa prejaví na znížení počtu komplikácií, stabilizuje sa stav, život zlepší svoju kvalitu a predĺži sa.

PROJEKT ZDRAVIA a Diabetes mellitus
Nutra Bona symba s ßGlukánmi – posilňuje imunitný systém, ktorý je u diabetikov oslabený. Znižuje počet infekcií a zmierňuje ich priebeh. Vláknina v Nutra Bona symba s ßGlukánmi (NBS) zlepšuje glykemickú kompenzáciu cukrovky II. typu, znižuje cholesterol. Urýchli pohyb potravy v črevách a priaznivo ovplyvní zápchu a hemoroidy. Glukozový tolerančný faktor (GTF) diastabil v NBS je systém, ktorý sprostredkuje v organizme väzbu medzi krvným cukrom a bunkou. Pomocou inzulínu sa glukóza transportuje do bunky, kde je energeticky zhodnotená. Ak chýba inzulín (resp. je málo aktívny), bunka je zbavená možnosti spracovať cukor, čím sa nadmerne hromadí v krvi, čo vedie k nutnosti ho z tela vylúčiť a tým trpia aj preťažované obličky. Inzulín patrí medzi najdôležitejšie hormóny, ktoré majú významnú úlohu napr.: pri raste svalov, regulácii telesnej hmotnosti, optimálnej činnosti srdca a krvného obehu. Diastabil podporuje látkovú výmenu cukru, znásobuje účinok inzulínu, reguluje hladinu cukru v krvi. Umožňuje uniesť väčšiu záťaž, rýchlejšiu regeneráciu a rast výkonnosti.

Revitin 365 - iónový nápoj s obsahom L-karnitínu, ktorý chráni telo pred rozvojom chrôb civilizačných a kardiovaskulárnych (ischemická choroba srdca, infarkt myokardu, mozgové príhody,...) zhubné nádory, ochorenia kĺbov, a predčasné stárnutie.
Diabetes mellitus 1. aj 2. typu je vždy sprevádzaný oxidačným stresom – t.j. prevahou oxidačných reakcií nad antioxidačnou ochranou tkanív. L-karnitin je dôležitý pri metabolizme tukov - spaľuje nadbytočný tuk a dodáva telu potrebnú energiu.

LÍNIA - chutný kokteil, pomáha pri udržaní optimálej hmotnosti. Vzťah tučnoty a cukrovky je známy už stáročia. Tuční ľudia majú častejšie diabetes II.typu. Línia obsahuje okrem iného vlákninu hrubšiu ako Nutra Bona symba a L-karnitín ako v Revitine. Chróm sa znižuje priebežne so stárnutím. Nedostatok môže vyvolať zvýšenú hladinu cukru a cholesterolu v krvi, ochorenie srdca, zníženie výkonnosti. Chróm spomaľuje proces starnutia. Z potravin sa ,,vytratí,, v priebehu spracovania. Poklesom hmotnosti pri užívaní Línie klesne aj hladina tukov. Oddialia sa prejavy aterosklerózy, zlepší sa metabolické využitie cukrov i tukov. U nediabetikov sa zníži pravdepodobnosť vzniku cukrovky v budúcnosti. Nezabúdajme, aj piť dostatok čistej vody pre zdravie a uchovanie výkonnosti.Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť


Súvisiace produkty